Ziyaret Saatleri ve Kuralları
10 Ocak 2023

ZİYARETÇİ KURALLARI

Hastanın bizim misafirimiz olup hastanemizde ziyaretçilerin kabul etmek için değil, tedavi amacıyla yatmaktadır. Bu nedenle aşağıda belirtilen kurallara uymanız bizim için değil hastanız açısından önem taşımaktadır.

  1. Hastanemiz ziyaret saatleri öğle 12:00- 13:00 ve akyam 18:30-20:30 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında çalışanlar haricinde servislere çıkmak yasaktır.
  2. Ziyaretçilerin Hasta Yataklarında oturmaları ve hasta eşyasını kullanmaları yasaktır.
  3. Hastane, uygun görürse ziyaret için ayrı yer gösterebilir yada görüşmesinde sakınca olduğu düşünülen hastalarda(yoğun bakım, bulaşıcı hastalık gibi) ziyarete izin vermeyebilir
  4. Hasta ziyaretine 12 yaşından küçük çocukların getirilmesi yasaktır.
  5. Hastanın sağlığı açısından ziyarete temiz elbiselerle gelinmesi önemlidir.
  6. Ziyarete hastaya yiyecek, içecek, kitap, dergi, gazete hijyenik bakım ürünleri(kolonya, kağıt peçete, kağıt havlu, kağıt mendil) çiçek çocuklara zararsız oyuncaklar hediye getirilmesi yasaktır.
  7. Hastanemiz içerisinde sigara içilmesi yasaktır.
  8. Hasta ziyaretleri 15 dakikadan uzun olmamalıdır.
  9. Yoğun bakım ünitelerimizde;

-Yoğun bakım ünitelerimize girişlerde ziyaret sırasında(uyulması gereken kurallar asılıdır). Ellerinizi dezenfektanla temizleyiniz. Koruyucu ekipman(bone, maske, eldiven) takınız, ziyaretiniz sırasında cihazlara dokunmayınız.

 -Hekiminiz uygun gördüğü sürece hastanın tedavisi aksamayacak şekilde hasta yakınlarının 12:00-13:00 saatleri arasında ziyaretleri müsaade edilir. Hastalarla ilgili bilgilendirme telefonla yapılmamaktadır. Hasta yakınına ulaşılması gereken durumlarda, hasta yakınına tarafımızdan ulaşılmaktadır.

-Hasta yakını bekleme alanı ve hasta yakını bilgilendirme alanı mevcuttur. Hasta yakınlarına(1.derece) hastanın hekimi tarafından bilgi verilir.

10. Özellikli hasta gruplarının bulunduğu bölümlerde (yoğun bakımlar, palyatif bakım ünitesi, izolasyon odası gibi) yatan hasta ziyaretleri hekim izni ve hemşire gözetiminde yapılır. Hekim tarafından ziyareti uygun görülmeyen hastalara ziyaret yasaktır. İzolasyon odasında yatan hastalar için ziyaret yapılması gerekirse kişisel koruyucu ekipman olmadan ziyaret yapılması yasaktır.

  11. Öneri, teşekkür ve şikâyetlerinizi Hasta İletişim Birimi, dilek öneri kutuları ve WEB sayfamızda dilek öneri(e-posta) aracılığı ile iletebilirsiniz.